• Caritas
  • Caritas
  • Caritas

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Adres:
Telefon:
Fax:
E-mail:
Strona internetowa:
ul. Katedralna 7, 50-328 Wrocław
+48 71 3271300, +48 71 3271301
+48 71 3271302
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.wroclaw.caritas.pl

REGON:
NIP:
KRS:

040097439
8981047145
0000219742

Dyrektor:
Zastępca dyrektora:

ks. Dariusz Amrogowicz


Konto bankowe PLN: 24 1020 5242 0000 2102 0019 7863


Wakacyjny ruch w Caritas

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Poniedziałek, 30 Czerwca 2014 11:43

sam_8756sam_8841Dla ok. 1,4 tys. osób, seniorów oraz dzieci i młodzieży, wrocławska Caritas przygotowała 30 turnusów wypoczynkowo -aktywizacyjnych. Realizowane są one w ramach programów "Letnia Akcja Kolonijna" i "Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów". Turnusy odbywają się w Łebie, Darłówku, Pasterce i Sulistrowiczkach.

Program „Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów” to 10-dniowe turnusy w ośrodkach wrocławskiej Caritas, w Górach Stołowych – w Pasterce, w Masywie Ślęży – w Sulistrowiczkach oraz nad morzem – w Łebie. Wyjazdy przeznaczone są zasadniczo dla osób należących do grup parafialnych lub tych, które pragną zaangażować się w działalność parafialną i społeczną na rzecz potrzebujących.

eba 004W ramach programu „Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów” uczestnicy wypoczywają, zwiedzają, spacerują, relaksują się. Ale jest to też doskonała okazja do poznania nowych ludzi, wzajemnego ubogacenia się, wymiany życiowych doświadczeń i odkrywania nowych pól osobistego zaangażowania. Jako Caritas proponujemy naszym gościom zaangażowanie w wolontariat. W tym celu przygotowaliśmy specjalne materiały umożliwiające zapoznanie się z ideą i działaniami realizowanymi przez wrocławską Caritas. Hasłem tegorocznego programu jest AS Caritas, czyli Aktywny Senior Caritas.emeryci2

W ramach „Letniej Akcji Kolonijnej” z wrocławską Caritas na 5 turnusachWartościowych kolonii z Caritas na fali i na szczycie” w Darłówku, Sulistrowiczkach i Pasterce będzie wypoczywać blisko 270 dzieci.

Na kolonie Caritas pojadą dzieci i młodzież z rodzin najuboższych, wielodzietnych, dotkniętych dysfunkcjami społecznymi czy chorobą. Znaczna grupa dzieci na co dzień wychowuje się bez rodziców, w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Uczestnicy kolonii to w większości podopieczni Caritas, którzy systematycznie korzystają ze wsparcia organizacji. Bezpośrednio rodzinami opiekują się Parafialne Zespoły Caritas prowadzące działalność charytatywną w parafiach. To one oraz księża proboszczowie, do których dyrektor wrocławskiej Caritas wystosował list zachęcający do udziału parafian w koloniach, zakwalifikowali najbardziej potrzebujące dzieci na wakacyjny wyjazd, pokryli część kosztów wypoczynku oraz pomogli rodzicom w sprawach organizacyjnych związanych z kolonią. Zaznaczyć należy, iż rodzice bądź prawni opiekunowie dzieci partycypują w kosztach wyjazdu w niewielkim wymiarze. Znaczna część środków na ten cel pozyskiwana jest przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej podczas akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i kampanii 1%.

Organizatorzy zadbali o bogaty program turystyczno-rekreacyjny oraz wychowawczo-formacyjny na każdy kolonijny dzień. Z dziećmi pracuje wykwalifikowana kadra wolontariuszy.

28 czerwca wyruszyły pierwsze autokary z kolonistami do Darłówka i Sulistrowiczek!

   

Strona 1 z 276