• Caritas
  • Caritas
  • Caritas

Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Adres:
Telefon:
Fax:
E-mail:
Strona internetowa:
ul. Korczaka 5, 41-200 Sosnowiec
+48 32 363 03 70

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.sosnowiec.caritas.pl

REGON:
KRS:
6442477050
0000222993

Dyrektor:
ks. Tomasz Folga

Konto bankowe PLN: 25 2490 0005 0000 4520 4459 1536

IV edycja programu „Młodzi Jałmużnicy”

Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Środa, 15 Października 2014 08:32

k7 października br. w siedzibie Caritas rozpoczęliśmy kolejny rok pracy Szkolnych Kół Caritas. Biorą one udział już w IV edycji programu "Młodzi Jałmużnicy".

Gośćmi specjalnymi byli: Ks. Piotr Pilśniak, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie im. ks. Kazimierza Szwarlika oraz przedstawiciele wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Sosnowieckiej Piotr Hobler i Przemysław Wojciechowski.

Nasi goście zwrócili szczególną uwagę na motywację i efekty wolontariatu.

Ks. Piotr mówiąc o fenomenie festiwalu, który w tym roku obchodził swoje 20-lecie, podkreślił rolę młodych ludzi, ich zaangażowanie i poświęcanie czasu dla realizacji festiwalowych idei - przedłużania radości Świąt Bożego Narodzenia. Nasz gość znany jest również ze wspaniałej organizacji pielgrzymek rowerowych do Rzymu, Paryża i Kolonii. Widząc efekty zaangażowania młodych ludzi można poczuć dodatkową motywację do działań związanych z wolontariatem. Bardzo miłym akcentem naszego spotkania z ks. Piotrem było zaproszenie do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej do Santiago de Compostela.

Przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym zatrzymując się nad słowami z Pisma Świętego "Pan Bóg mnie obdarzył językiem wymownym, bym umiał przyjść z pomocą strudzonemu, przez słowo krzepiące " (Iz 50,4a) w codziennej modlitwie ukazali siłę motywacji do niesienia pomocy innym. Młodzież pracując w grupach analizowała problem społeczny, poszukiwała najlepszej formy pomocy oraz zastanawiała się, jak dotrzeć do człowieka z Chrystusem i zanieść mu nadzieję.

Młodzi jałmużnicy ze spotkania wychodzili zmotywowani i pełni pomysłów do pracy w Szkolnych Kołach Caritas.  (sb)

   

Strona 1 z 98