• Caritas
  • Caritas

Hrubieszów: diecezjalne obchody Niedzieli Miłosierdzia Bożego

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Około 300 wolontariuszy i członków szkolnych kół Caritas uczestniczyło w diecezjalnych obchodach z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Około 300 wolontariuszy i członków szkolnych kół Caritas uczestniczyło w diecezjalnych obchodach z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, które odbyły się 15 kwietnia w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Mszy świętej przewodniczył dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Andrzej Puzon.

W czasie spotkania ks. Puzon apelował o aktywniejsze włączanie się w zbiórki na rzecz osób potrzebujących oraz o organizowanie gazetek lub biuletynów promujących działania podejmowanie przez różnego rodzaju zespoły charytatywne na szczeblu parafialnym. - Ubogich zawsze mieć będziemy, trzeba dać impuls do aktywniejszego włączenia się w dzieła miłosierdzia, trzeba pobudzić nasze działania, bowiem zbliża się okres wakacyjny. Jeśli chodzi o działalność medialną istnieje konieczność, aby nasza codzienna praca była bodźcem dla innych. Pokażmy, że są ludzie, którym nie jest obojętny los ubogich - mówił ks. Puzon. Dodał też, że świat potrzebuje nie słów, pustych deklaracji, lecz gotowości przyjścia z pomocą każdemu, kto znalazł się w trudnej sytuacji. - Potrzebuje osób, które potrafią pochylić się nad ludzką biedą, wyciągnąć dłoń, podnieść, obudzić nadzieję - powiedział ks. Puzon.

W diecezji zamojsko-lubaczowskiej istnieje ponad 60 szkolnych kół Caritas, w których zaangażowanych jest prawie 2 tys. osób. Są to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W ich działalność nie tylko angażują się katecheci, lecz również nauczyciele.