21 marca w siedzibie Fundacji Moja Mama i Ja odbyła się konferencja prasowa na temat działań Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundacji Moja Mama i Ja.

Podczas spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów podjęto m.in. temat kampanii pn. “Pomagam bliźniemu”, która notuje coraz większą skuteczność. Jak poinformował koordynator Caritas Igor Arczyński, wpływy za 2015 rok wyniosły prawie 198 tys. zł. To o 18 tysięcy więcej niż w roku poprzednim. Jednak wciąż potrzebna jest dobra kampania informacyjna, bo potrzeb w rozległej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest wiele.

Środki pozyskane przez Caritas za rok ubiegły w ramach akcji “Pomagam bliźniemu” trafią do samotnych matek, dzieci, seniorów będących pod opieką Świetlicy Seniora, niepełnosprawnych (m.in. z nowej placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach), pacjentów w stanach terminalnych przebywających w hospicjum Caritas w Darłowie.

Koordynator Caritas przedstawił także główne założenia zbiórki żywności “Tak, pomagam”, która odbędzie się w kilku miastach diecezji 24-25 marca. Podjęto również temat okna życia i działań Domu Samotnej Matki.

Głównym tematem spotkania była akcja “Pielucha dla malucha”, której inaugurację zapowiedziano na 25 marca, Dzień Świętości Życia.