Mecz został zorganizowany przez Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Mecz i festyn Caritas odbył się w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy.

Na boisku MOSiR w Zielonej Górze przy ul. Sulechowskiej zebrało się kilkaset osób chcących spędzić z nami niedzielne popołudnie.

Po oficjalnym rozpoczęciu meczu przez

Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego- Ordynariusza naszej diecezji

Stanisława Podfigórnego- Dyrektora naszej Caritas

Janusza Kubickiego- Prezydenta Zielonej Góry

Wioletę Haręźlak- Wiceprezydent Zielonej Góry

rozpoczęły się piłkarskie emocje.

Uczestnikami meczu byli m.in.:

Janusz Kubicki- Prezydent Zielonej Góry

Ks. Stanisław Podfigórny- Dyrektor naszej Caritas

Pracownicy i wolontariusze Caritas Diecezjalnej

Aktorzy Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze

Andrzej Huszcza

Ponadto:

Dziennikarze lubuscy z redakcji: TVP Oddział Gorzów Wlkp., Radio Zachód, Gość Niedzielny.

Funkcjonariusze straży granicznej z Krosna Odrzańskiego i Zielonej Góry-Babimostu

Gra była zacięta. Wynik wyniósł 3:2 dla drużyny „czerwonych”. Obie drużyny dały z siebie wszystko, dzielnie walczyły o złote medale i puchar III Charytatywnego Meczu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Puchar trafił do Gen. brygady SG Andrzeja Kamińskiego- Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim

W siedzibie Oddziału SG na pewno będzie dla pucharu zaszczytne miejsce.

Nastroje podczas całego meczu oraz towarzyszącego mu festynu były bardzo dobre. Zawodnicy pomagali sobie wzajemnie i wspierali się w sportowej rywalizacji.

Również w strefie dla dzieci, mniejszych i większych, nie zabrakło atrakcji i wrażeń.

DSC04879

Dochód ze zbiórki podczas meczu w wysokości 175,44 zł zostanie przeznaczony na pomoc uchodźców, beneficjentom Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, są to mieszkańcy w znacznej mierze Czeczeni, ale także: Rosji, Ukrainy, Pakistanu, Bangladeszu, Wietnamu, Algierii, Syrii, Gruzji, Libanu)

W sposób szczególny dziękujemy:

Patronom honorowym:

J.E. ks. Bp Tadeuszowi Lityńskiemu- Biskupowi zielonogórsko-gorzowskiemu

Januszowi Kubickiemu- Prezydentowi Miasta Zielona Góra

Wiolecie Haręźlak- Wiceprezydent Miasta Zielona Góra

Patronom medialnym:

Redakcji TVP Oddział Gorzów Wlkp.

Redakcji Radia Zachód i Radia Zielona Góra

Redakcji Gość Niedzielny

Redakcji Tygodnika Katolickiego Niedziela

Dobrym Duchom i Przyjaciołom Caritas:

Robertowi Jagiełowicz- Dyrektorowi MOSiR Zielona Góra oraz wszystkim pracownikom MOSiR za życzliwość, wsparcie i ogromną pomoc w organizacji naszego meczu

Krystianowi Mrozek za dobre słowo i wsparcie

Piotrowi Lizakowi- za pomysł meczu i dążenie do celu

Krzysztofowi Nicińskiemu i ratownikom ze Sztabu Ratownictwa Medycznego w Zielonej Górze

Janowi Sucheckiemu- ja sędziowskie wsparcie

Wszystkim, którzy przyszli na nasz mecz, kibicowali i wrzucali datki do puszek- SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA IV MECZ CHARYTATYWNY, KTÓRY JUŻ ZA ROK!

Mecz odbył się w ramach projektu „Nowy Dom Polska” jest realizowany przez Caritas Polska w partnerstwie z Caritas diecezjalnymi oraz Urzędem do Spraw Cudzoziemców. Projekt współfinansowany

z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.
Wkład Unii Europejskiej „Bezpieczna Przystań”.

opr. Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej