To był wieczór pełen rozmów, gratulacji, podsumowań i przede wszystkim podziękowań. W tym roku wyróżniliśmy Darczyńców w 8 kategoriach – Darczyńca Regularny (Monika i Dariusz Jawniak), Programu Skrzydła (Piotr Koziej), Firma odpowiedzialna społecznie (Posnet S.A.), Przyjaciel Caritas (piłkarki MKS Selgros Lublin), Dziennikarz (Ewa Dados), Wolontariusz (ks. Paweł Ciosmak), Szkolne Koło Caritas (SKC przy Gimnazjum nr 3 w Świdniku) oraz Parafialny Zespół Caritas (PZC w parafii św. Mikołaja w Lublinie). Całość perfekcyjnie uświetniła swoim występem Olga Szomańska.

Korzystają z tak uroczystej chwili jak spotkanie noworoczne Akcji Katolickiej symbolicznie zakończyliśmy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas Archidiecezji Lubelskiej, a także podsumowaliśmy nasze działania w 2016 roku. Dodajmy, że był to dla nas rok wyjątkowy, w którym uruchomiliśmy Centrum Charytatywne w Krasnymstawie, które pomaga: dzieciom, niepełnosprawnym, seniorom, chorym i osobom, które znalazły się w trudnej życiowo sytuacji.

• W 2016 roku dzięki zaangażowaniu Darczyńców Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w Archidiecezji Lubelskiej zostało rozdystrybuowanych blisko 70 000 świec.

W 2016 roku:

• na dofinansowanie operacji Caritas Archidiecezji Lubelskiej przekazała 44 430,82;
  • Fundusz Caritas Dzieciom sfinansował 14 457 ciepłych posiłków na kwotę 50 494 zł dla 79 dzieci;
  • stypendia socjalne otrzymało 89 dzieci na kwotę 16 380zł;
  • wyprawki szkolne otrzymało 2200 dzieci
  • ze sprzętu rehabilitacyjnego dla osób starszych i chorych w 2016 roku skorzystało 407 osób.
  • na wakacje pojechało sześćset dzieci
  • z pomocy Funduszu Stypendialnego Skrzydła skorzystało 71 dzieci, otrzymały stypendia naukowe na kwotę 59 790 zł;
  • żywność dla potrzebujących – 755 ton żywności dla 50 500 osób;
  • 534 uchodźców skorzystało z pomocy;
  • 50 osób skorzystało z pomocy Biura Aktywizacji Bezrobotnych;
  • z Centrum Pomocy Doraźnej (codzienne wydawanie potrzebującym odzieży, mebli, art. gospodarstwa domowego i leków) skorzystało 25 000 osób.

Po takich spotkaniach z nadzieją i spokojem patrzymy w przyszłość. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc jaką otaczają naszych podopiecznych.