20 czerwca Caritas zaprasza osoby niepełnosprawne na spotkanie u stóp Matki Bożej Bolesnej w Skrzauszu. Gościem specjalnym pielgrzymki będzie Jan Mela – podróżnik, zdobywca biegunów, założyciel fundacji Poza Horyzonty.

– Zaproszenie na tę pielgrzymkę kierujemy do osób, które uczestniczą w warsztatach terapii zajęciowej, przebywają w DPS-ach, placówkach opiekuńczych – wyjaśnia ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas DKK. – Zapraszamy też osoby, które nie korzystają z takich ośrodków, by tym bardziej wykorzystały okazję do spotkania w szerszym gronie. No i niech nie zabraknie wśród nas opiekunów osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

Wyjątkowo pielgrzymka odbędzie się w dzień powszedni – wtorek 20 czerwca. Jak wyjaśnia dyrektor, jest to ukłon w stronę podopiecznych placówek opiekuńczych, by mogli przybyć na spotkanie jako zorganizowana grupa, korzystając ze środków transportu placówki.

– Chcemy tego dnia popatrzeć w oczy Matki Bożej i zobaczyć, jak przypomina nam papież Franciszek, że osoby niepełnosprawne są wielkim darem dla społeczeństwa. W spojrzeniu Maryi będziemy chcieli ujrzeć w nowy sposób, że mimo dramatów, osamotnienia, każdy jest kochany. Że miłość Boga wyraża się także przez Maryję, która przytula i czeka – przedstawił cel pielgrzymowanie ks. Roda.

Spotkanie rozpocznie się rejestracją pielgrzymów o godz. 10.45. Następnie świadectwo wiary i zmagania się ze swoją niepełnosprawnością złoży przed przybyłymi gość specjalny spotkania – Jan Mela, który na co dzień wspiera niepełnosprawnych w swojej fundacji Poza Horyzonty.

Potem przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się modlitwa o uzdrowienie, a po niej Eucharystia pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka.

Spotkanie zakończy piknik integracyjny z ciepłym posiłkiem.

Organizatorem pielgrzymki jest Caritas. Zgłoszenia uczestnictwa należy kierować do sekretariatu Caritas w Koszalinie na ul. Bp. Domina 8, tel. 94 342 36 90, mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl