11 maja wolontariusze oraz kandydaci do wolontariatu działający w hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie wzięli udział w szkoleniu dotyczącym pielęgnacji chorego.

Szkolenie objęło nie tylko standardowe techniki toalety chorego czy profilaktyki przeciwodleżynowej, ale także – dające większe możliwości – nowe środki lecznicze, w tym opatrunki.

Warsztaty przeprowadziła Agata Strack, jedna z wolontariuszek hospicjum. W przystępny sposób pokazała, jak zajmować się chorym zarówno na oddziale szpitalnym, jak i w warunkach domowych.

– Żeby rzeczywiście skutecznie pomóc chorym,  trzeba najpierw opanować wiedzę, bo pierwsza zasada mówi: pomóc, a nie szkodzić – powiedziała A. Strack.

Wolontariusze ćwiczyli pod jej kierownictwem techniki układania pacjenta, podnoszenia czy karmienia chorego niesamodzielnego.