Tematyka wiodąca tegorocznej konferencji to podstawowe zagadnienia medycyny paliatywnej oraz onkologii, m.in. diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych, problemy psychiczne, duchowe  i społeczne pacjenta i jego rodziny/opiekunów, rola lekarza pierwszego kontaktu w systemie opieki paliatywnej i jego współpraca z hospicjum, pielęgniarstwo w opiece paliatywnej, ból – diagnostyka      i leczenie, nowości i ocena dotychczas stosowanych materiałów opatrunkowych, urządzeń rehabilitacyjnych, z zakresu higieny, nowości farmakologiczne, w jaki sposób efektywnie zarządzać wolontariatem hospicyjnym i koordynować jego działania.  W konferencji/ szkoleniu wzięły udział wolontariuszki oraz koordynator  Zespołu Domowej Opieki Hospicyjnej im. Św. Józefa przy Caritas Diecezji Radomskiej. Uzyskane informacje podczas konferencji,  a także wymiana doświadczeń z innymi wolontariuszami, pielęgniarkami, lekarzami będą mogły podzielić się z innymi wolontariuszami Hospicjum i wykorzystać w opiece nad podopiecznymi.

opr. Caritas Diecezji Radomskiej