Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała 24 listopada w Jaśle i 25 listopada w Rzeszowie spotkania szkoleniowo-formacyjne dla wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Pozdrowienia do przybyłych gości skierowali: poseł na Sejm RP – Krystyna Wróblewska oraz wiceburmistrz Miasta Jasła – Elwira Musiałowicz-Czech.

Spotkanie rozpoczął dyrektor rzeszowskiej Caritas – ks. prał. Stanisław Słowik, zwracając uwagę na praktykowanie dzieł miłosierdzia w codziennym życiu. Następnie zastępca dyrektora – ks. Piotr Potyrała – przedstawił prezentację dotyczącą przekładów postawy miłosierdzia w nauczaniu i postępowaniu papieża Franciszka. Centralnym elementem spotkania było świadectwo wygłoszone przez ks. Tomasza Czeluśniaka – młodego kapłana chorującego na stwardnienie rozsiane. Ksiądz Tomasz zachęcał wolontariuszy do odwiedzania osób chorych i niepełnosprawnych.

W dalszej części spotkania – ks. Piotr Potyrała przedstawił kilkadziesiąt przykładów aktywności podejmowanych przez członków Szkolnych Kół Caritas. Zwieńczeniem tych refleksji było ogłoszenie wyników Diecezjalnego Konkursu SKC pod patronatem Biskupa Jana Wątroby oraz wręczenie dyplomów i nagród.

W Jesiennym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas wzięło udział ok. 800 osób.

Opr. s. Joanna Smagacz