W przeddzień Światowego Dnia Chorego w Środę Popielcową Biskup Rzeszowski Jan Wątroba dokonał poświęcenia rozbudowy Centrum Medycznego MrukMed w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 61. Przychodnia była wypełniona licznie oczekującymi pacjentami. Dr Andrzej Mruk witając zgromadzonych na czele z pasterzem diecezji powiedział, że w działalności placówki, zwłaszcza w leczeniu onkologicznym, bardzo ważnym jest odniesienie do wiary. Przed poświęceniem głos zabrał Biskup mówiąc m.in.: „Dziękuję za tę placówkę podejmującą tak ważne zagadnienie w lecznictwie oraz personelowi za ofiarną służbę chorym”. Udzielając błogosławieństwa zgromadzonym ordynariusz odwiedził również leżących tego dnia na salach pacjentów.