15 września na terenach Europejskiego Centrum Edukacji i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się festyn integracyjny pn. „Sprawni Poprzez Sport 2016″ organizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej.

Ta odbywająca się po raz dwunasty impreza dedykowana jest osobom niepełnosprawnym z województw lubelskiego i mazowieckiego. Patronami honorowymi tegorocznej edycji byli: Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk oraz Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej Ks. Marek Bieńkowski.

Głównymi atrakcjami dla przybyłych były pokazy akrobatyki i Tae Kwon Do Miedzyszkolnego Klubu Sportowego „Żak” oraz zabawy i konkurencje sportowo-rekreacyjne przygotowane przez Centrum Wolontariatu Caritas Biała Podlaska przy udziale uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Dodatkową atrakcją był wóz strażacki sprowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Drelowie oraz obiad przygotowany przez sekcję gastronomiczną bialskiego Centrum Integracji Społecznej siedleckiej Caritas. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera i moc atrakcji sprawiły, że licząca ponad 400 osób grupa obecnych bawiła się wyśmienicie.

Środowiskowy Dom Samopomocy pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację festynu finansowo oraz pomogły w jego organizacji.

Impreza dofinansowana została ze środków PFRON